Visa ett inlägg
Oläst 2010-05-07, 15:06 #1
Dakotas avatar
Dakota Dakota är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Nov 2009
Inlägg: 1 298
Dakota Dakota är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
Dakotas avatar
 
Reg.datum: Nov 2009
Inlägg: 1 298
Standard Min/mina sida/sidor har blivit varnade på facebook

Hej! Idag så fick jag ett meddelande från facebook där det står:

Citat:
Hello,

Du har skapat en eller flera sidor som bryter mot våra användarvillkor. Facebooksidor är bara avsedda för företag och andra marknadsföringssyften. Vi tillåter inte heller sidor som är hatiska, hotfulla eller obscena. Vi tar också bort sidor som angriper individer eller grupper, eller som har lagts upp av en obehörig person. Om din sida har tagits bort av någon av ovanstående anledningar, kommer den inte att återställas. Upprepat missbruk av Facebooks funktioner kan leda till att ditt konto avaktiveras.

Om du har frågor eller funderingar kan du läsa användarvillkoren för Facebooksidor på http://www.facebook.com/terms_pages.php.

The Facebook Team
Vad har jag gjort för fel? Jag bryter ju inte mot något av det som de skriver..

Mina sidor är alla "Gilla för att se bilden" sidor och jag sprider inget hatiskt, eller olämpligt budskap, absolut inte.

Jag förstår alltså inte vad som är fel. Är det inte tillåtet med sådana sidor? Det finns ju massvis med sådana..


Dessutom så har ingenting skett vad jag kan se, alla sidor står kvar.
Tacksam för svar.
Dakota är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat