Citat:
Ursprungligen postat av oakleaf
Tack för alla tipsen. Jag har en facebook grupp med några få fans. Samt en twitter-sida men ingen följer den haha. Utöver detta så väntar jag på att resetta mitt adwords-konto som jag ska sätta i drift såfort det fungerar igen.
Funderar på att kanske skaffa lite länk-vänner. Smart gällande bloggvänner, har en del vänner på facebook som har extremt många vänner. Bara det är ju ett bra sätt att synas, ska lätt vända mig till dem när sidan är lite mer mogen.
På tal om länkvänner, någon här som kanske är intresserad?
http://dumbom.se är adressen iallafall..
|
Twitter är användbart även om man inte har några som följer en. Gå in och sök på saker som din sida kan vara svar på och svara frågande med en länk till din sida. Spelar ingen roll om du känner den frågande eller inte - själv blir jag alltid lika glad när "okända" svarar på saker jag frågat om, och visst besöker jag föreslagen sida/tjänst