Ämne: Varumärken
Visa ett inlägg
Oläst 2010-01-23, 22:26 #9
tartareandesire tartareandesire är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Jan 2004
Inlägg: 11 585
tartareandesire tartareandesire är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Jan 2004
Inlägg: 11 585
Citat:
Ursprungligen postat av hubbert Visa inlägg
Sedan är det lite petigt med ansökan. Du kan inte få besked i förväg om den kommer bli godkänd eller inte. Däremot vissa tips på vad som inte kommer fungerar av PRV. Dock utan garantier. Gör du fel är pengarna borta finns inte en chans att korrigera en inlämnad ansökan, utan det blir till att lämna in en ny och snällt betala igen.

(Detta under förutsättning att reglerna inte har ändrats de senaste de två senaste åren)
Stämmer, känns dock som det inte går att ändra den regeln. Kommer bara bli en massa struntansökningar från diverse lycksökare.

chilis, som du nog förstått vid det här laget finns det inget enkelt svar på din fråga. Det finns en mängd olika klasser och dessutom gäller varumärkesskyddet endast inom det geografiska område man ansökt och blivit beviljad för. Det finns lite olika alternativ där.
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments
tartareandesire är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat