 |
Klarade millennium-buggen
|
|
Reg.datum: Jun 2004
Inlägg: 4 021
|
|
Klarade millennium-buggen
Reg.datum: Jun 2004
Inlägg: 4 021
|
Säga vad man vill om Posten AB men de är bra på att ta bort de saker som faktiskt fungerar. Att få hjälp via telefon hos Posten är ofta som att skjuta sig själv i foten men pratar man med de på Företagscenter så får man snabbt hjälp med det mesta.
Postombuden är ett skit att ha att göra med för de kan inget och vill heller inte lägga två strån i kors för att hjälpa till utan hänvisar till att man måste kontakta Postens kundservice (telefonledes). Förståeligt egentligen för det kostar dem bara en massa pengar för de får lika mycket "betalt" oavsett om de hjälper till eller inte så varför lägga ned en massa tid man inte får betalt för.
Kuriosa: Försökte leta på ett saknat paket (kolli 1 av 3) en gång och efter 5 samtal till olika delar av Posten så fick jag tag på en distributionsledare som sa: "Det går nog fortast om du kommer ned och letar själv"
Det hade ALDRIG hänt på ett Företagscenter. (Jo jag åkte faktiskt ned och det tog inte ens fem minuter att hitta paketet som saknades. Det stod längst bak i samma rad som de andra paketen. Oj vad svårt...)
|