Visa ett inlägg
Oläst 2009-12-16, 07:37 #4
icehole icehole är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Nov 2004
Inlägg: 411
icehole icehole är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Nov 2004
Inlägg: 411
Daniel: Inte en fullständig faktiskt, det återstår. Inledningsvis kommer det mest vara domänhandel, behöver inte särskilt mycket planer för det då det mesta sitter i ryggmärgen. När utvecklingsstadiet nås kommer det blir desto mer centralt. Redan påbörjat dock.

Anders: Jag förstår inte riktigt vad du menar, du får gärna utveckla. Jag kommer alltså vara ensam ägare och undrar vilka praktiska skillnader det blir mellan att sätta in 100 000 och sedan mer de kommande månaderna, eller hela degen direkt. Några lån vill jag inte ha.

Angående att domänernas värde ska motsvara aktiekapitalet förstår jag inte riktigt heller? Domänerna köps av företaget (alltså i andra hand, för stora belopp) som planerar att sälja dem efter några år med vinst. Kanske utveckla några av dem.

Senast redigerad av icehole den 2009-12-16 klockan 07:40
icehole är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat