Citat:
Ursprungligen postat av Ciffan
Domänen registrerad i november om jag inte ser fel
Du får inte upp något på sökning
Inte en person eller ett personnamn någonstans på deras sidor vad jag kan se
Efter att sett deras portfolio blir jag än mer tveksam - med sådana kunder borde man ha varit med ett tag och lite konstigt är det att de inte verkar rikta sig till den svenska marknaden. Jag fick en känsla av att det inte var deras egen produktion - som sagt bara en känsla. Ser man på bildadresserna går till ett annat domän (nettrading.eu) som har identiskt innehåll - men den domänen är Maltaregistrerad ... Inget fel på Malta om man har verksamhet där, men.
Är det inte lite märkligt att de har ett 08-nummer som inte går att hitta på eniro eller hitta
och sedan boxadress i Malmö (om du googlar på boxadress+postnr+Malmö så finns det nog mer som ser lite underligt ut)
Nja, lite lurt verkar det
|
Jag fick en konstig känsla i kroppen direkt när jag klev in på deras sida och tänkte "Det här måste vara ett skämt, något annat finns inte på kartan". Sedan läste jag igenom texten och mycket är fel, stavning och meningsuppbyggande som jag tidigare har skrivit om. Kontaktade hans referenser och ingen utav dessa känner igen bolaget överhuvudtaget.
Gör som så istället, jag avvaktar allting och ser vilka företag som hör av sig efter min annons här på WN och hoppas att dessa är bättre än bolaget som avhandlas i denna tråd*S* Eftersom detta är andra gången jag anlitar en som ska bygga en sida åt mig så är jag fortfarande lite oerfaren och rädd att det ska bli halvfärdigt och dåligt som min tidigare sida blev av denna person som byggde min sida
www.beckisdesign.se.