Supermoderator
|
|
Reg.datum: Sep 2003
Inlägg: 6 941
|
|
Supermoderator
Reg.datum: Sep 2003
Inlägg: 6 941
|
Boxer är hemska. Påminner om när jag köpte min första bok från Bokus och ville makulera min order två minuter efter att jag lagt den för att jag hittat en bättre bok om samma sak. Det var innan distansavtalslagen och det var en väldigt massa tjafs runt det hela.
Nu vet jag inte hur CDON skickar dina grejer; men företagspaket går i alla fall att styra om hos posten. Det är lite struligt och avsändaren får faxa nån blankett - men det är inte alls omöjligt om bara viljan finns.
Att kunna ändra leveransadress på en lagd order kan ju vara trevligt; men det borde man upplysas om och tvingas godkänna speciellt. Lagda beställningar ska ju inte kunna ändras av misstag.
När paket kommer som brev med posten går det att eftersända det utan kostnad om det är oöppnat. Vilket också är en lösning, men något som inte påverkar CDON.
|