Visa ett inlägg
Oläst 2007-07-30, 17:45 #8
Tomas B Tomas B är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 331
Tomas B Tomas B är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 331
Hassaninho22

Ska ta detta lite kort..

Personligen så hade jag byggt om sidan, trackat mina adsense ads och placerad dem där det ger bäst resultat.. OM det fortfarande inte generar resultaten så kanske du får fundera över om du kan få bättre resultat med andra program istället..

Så jäkla svårt att ge konkreta tips då man inte vet hur sidan är uppbyggd..

Ex, hur mycket på din sida konkurrerar med dina adsense ads? Har du många länkar som går ut från sidan så drar det ner dina adsense resultat, kanske om du vill bygga speciellt för adsense så kanske du måste dra ner på utgående länkar o satsa på att besökarna klickar på adsense istället..

Ang ctr och vad du kan få in per click så måste du följa marknaden.. Heta marknader ger bättre betalt än andra mer generella marknader/nicher.. Försök att sätta dig in i adsense kläder... Det gäller att hitta ett system som passar diG och SOM SAMTIDIGT PASSAR GOOGLE..
Tomas B är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat