Visa ett inlägg
Oläst 2007-06-14, 16:11 #9
jihoakim jihoakim är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Oct 2004
Inlägg: 56
jihoakim jihoakim är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Oct 2004
Inlägg: 56
Hej Johan & Mats..

Jag tror att om ni hade ni lagt en liten ansträngning på att presentera er för nenokunderna och berättat vad köpet innebär för oss, som tex att supporten kommer skötas av crystone, så hade situationen som t ex befinner oss i nu kanske kunnat vara lite lättare.. som några redan skrivit.. vi som är återförsäljare sitter nu med handen på pausknappen för att förmedla konton till neno.. eftersom vi inte längre vet vad det är vi rekomenderar.. vi vet inte om priserna kommer förändras, avtalen osv..

istället har man fått råka på kortfattad information om det via pressreleaser och små notiser i nättidningar.. eller att det helt plötslig står crystone på fakturan.

Jag tror inte det är försent att skicka ut ett litet mail till alla nenokunder mail.. 90% av dom kunder som jag förmedlat som återförsäljare har ännu inte en aning om att neno är uppköpta.. och det är jag som kommer få alla frågor om det.. frågor som jag idag inte har några konkreta svar på.
jihoakim är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat