Visa ett inlägg
Oläst 2004-05-26, 04:02 #14
Henrik Larsson Henrik Larsson är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Nov 2003
Inlägg: 470
Henrik Larsson Henrik Larsson är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Nov 2003
Inlägg: 470
Citat:
Originally posted by marcuss@Apr 23 2004, 14:27
att priserna för domänerna är högre än genomsnittet ju ganska förståeligt iomed att de också har ökade kostnader i form av ev. inköp av registren och just marknadsföringen (utskicken).
Jag satt i två dagar under Kristihimmelsfärdshelgen och surfade runt på nästan alla ombuds hemsidor (totalt 301 stycken) för att just bilda mig en uppfattning om vilka prisintervall som är vanligast förekommande, räkna ut genomsnittspriset för registrering av en .se-domän m.m.

Eftersom det är min subjektiva egen finansierade undersökning och jag själv registrerar .se-domäner som ombud så kanske det inte är av intresse eller av nytta för forumet (då undersökningens trovärdighet kan ifrågasättas)? I den sammanställning som jag gjort nämns inga namn på olika ombud så det blir inget peka finger eller skitsnack utan i så fall endast siffror.
Henrik Larsson är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat