Citat:
Originally posted by Polis_ttt@Jan 5 2007, 18:29
det är ju tur för deras verksamhet att de inte erbjuder seo utan bara adwords, skulle ju se ännu sämre ut om de inte ens kunde ligga i topp på sitt eget namn, men lite wn-effekt, vore kul om swemedia hörde av sig med en förklaring ur deras synvinkel på lyfta frågor i tråden.
|
Jag skickade ett mail till Swemedia's VD och frågade huruvida deras verksamhet är lurendrejeri och undrade hur de ställde sig till innehållet i den här tråden. Här är inledningen på hans svar som antagligen kan anses bemöta kritiken:
Citat:
SWEMEDIA AB skrev: Tyvärr så befinner vi oss i en bransch där många olika produkter på nätet konkurrerar med varandra. Jag brukar säga att det inte är att lätt att vara tvåa på pucken. Det är så vardagen ser ut för våra konkurrenter och ibland mynnar det ut i skitsnack på webben. Vi har tyvärr inte tid att bemöta och hålla på att snacka en massa skit på detta sätt, utan lägger tiden på våra kunder istället.
|