Visa ett inlägg
Oläst 2006-12-06, 22:53 #26
jochens avatar
jochen jochen är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2006
Inlägg: 75
jochen jochen är inte uppkopplad
Medlem
jochens avatar
 
Reg.datum: Aug 2006
Inlägg: 75
Citat:
Originally posted by Wojt@Dec 6 2006, 23:39
Jag är lite nyfiken på hur ni gör om man beställer flera varor från olika leverantörer på sidan. Då blir det väl flera paket som skickas ut från varje leverantör. Skall kunden betala flera frakter eller bjuder dandyville på en enhetsfrakt ändå?
Tjenare!

Ja, det är en befogad fråga som jag ska försöka besvara på ett vettigt sätt!

Dandyville.se är en Male - Superstore, där de leverantörer som vi godkänner kan lägga in produkter som passar målgruppen. Som en gemensam säljyta. Vi försöker i största möjliga mån jobba med leverantörer som har "gratis"-frakt eller billig frakt. Men defacto är att frakten kostar pengar.

I nuläget får man ev betala flera frakter. Men det är ingen försämring från att handla i dessa butiker var för sig. Här kan du ju betala allt med EN transaktion. Så det kan bli konstigt om man handlar flera, billiga produkter med frakt. Vi jobbar på en lösning, men den är inte validerad! :-) Därför har vi inte storlanserat än!

Sorry moderator för att vi gled ifrån feedback-ämnet! ;-)

Mvh Carl-Johan
jochen är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat