Vad håller du på med Danski ? Du är ju lika tramsig du !
Att du inte gillar denna tonåring som beter sig plumt var och varannan gång, förstår man fort.
Men det finns ju gränser.. Du anklagar honom för att vara "erfaren IT-brottsling" !
Vidare påstår du att "webmessenger" är ett Microsoftägt varumärke, vilket är helt felaktigt, vilket du skulle sett om du läst igenom den aktuella tråden.
Jag förstår inte heller var anklagelsen är att han köpt wå.com om han nu lyckats sälja wå.se. Var sjutton skulle det vara för fel - vill nog tro att 95% av folket härinne har sånt affärsdriv att dom skulle försöka med samma sak (köpa wå.com och lägga till försäljning).
Sen presenterar du en massa lösryckta meningar från saker vi inte får veta något om eller kan kontrollera för att till sist avsluta med att åter igen berätta hur kriminell och amöbalik han är.
Danski - Du har gjort betydligt bättre inlägg än detta ! <_<
Du lägger inte ett enda inlägg i tråden om
Comitnet som tjänar hundratals miljoner på liknande saker, men du slänger en massa ovett över en tonåring som tjänar några tusenlappar på domännamn, måhända på ett klandervärt sätt.
Det är lätt att se saker grumligt när man är förbannad..
----
Tror även att Naim/Renkis själv skulle vilja bemöta det du skriver om honom, men då du gett dig på en av de få personer som inte har skrivrättigheter här inne så blir ju ditt inlägg ganska lågt och tarvligt.
Jag har även kontrollerat wå.se/wå.com lite - och det stämmer ju inte heller det du skriver ...wå.se reggades första tillgängliga "gratis IDN-dagen" dvs 16/10 och wå.com är ju reggad 2/11 och hamnade till försäljning på domain8.se den 16/11..