Visa ett inlägg
Oläst 2006-11-09, 11:53 #2
Decibels avatar
Decibel Decibel är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2003
Inlägg: 2 413
Decibel Decibel är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
Decibels avatar
 
Reg.datum: Aug 2003
Inlägg: 2 413
Citat:
Originally posted by DeadC@Nov 9 2006, 11:40
Jag beställde i förrgår standard paketet med en se domän från JX till företaget jag jobbar för och igår betalade dem med kort detta men har hittils inte fått något konto osv.

Har alldrig beställt något genom dem tidigare så tänkte höra vad dem brukar ha för dem andra webbhotell jag testat tex loopia, neno mm har ju gått samma dag inom ett par timmar efter man betalat med kort fått konto uppgifter sedan att inte domän fungerar direkt det är ju så.
1: 2006-11-08, 13.25 var inte i förrgår.
2: Ett företag äger kontot
3: En kontaktperson finns på kontot, i detta fall du.
4: En tredje person utförde betalningen.

Därav fick våra system spunk och betalningen måste verifieras manuellt p.g.a. bedrägeririsken, ber om överseende om du tyckte det tog lång tid, men nu vet du varför.

Ett hett tips annars är att lyfta luren och slå en pingel och förgylla våran hittils "halvslappa" dag, jag försöker hålla mig borta från att bemöta liknande på forum numera, men kände mig tvungen nu
Räkna dock inte med några följdsvar ifrån mig, har du funderingar kring er tjänst, ring eller eposta oss.
Decibel är inte uppkopplad