Visa ett inlägg
Oläst 2006-10-24, 23:53 #66
Internet Swedens avatar
Internet Sweden Internet Sweden är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 2 511
Internet Sweden Internet Sweden är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
Internet Swedens avatar
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 2 511
Citat:
Originally posted by Xamda@Oct 24 2006, 21:09
Hände inte mycket, snarare mycket tamt...

Alla ombud borde vara med i Registrars för att vara med och påverka. Just nu tror jag intressegruppen är för svag...
Mot bakgrund av den kritik som förts bla på wn mot vad ombudsföreningen just presterat (och inte) kanske det inte är så troligt att "alla" ombud blir medlemmar i Registrars.

Frågan som ligger närmast i tiden är väl snarare hur många och vilka ombud som fortsätter som .se-ombud och vilka som väljer linjen subreseller, men då kanske dom kan bilda "Subregistrars.se" som försöker få inflytande hos "Registrars.se"..

Men mer seriöst, det här är väl första gången nya VD:n klivit fram, vilka intryck tycker ni att han gett så här långt ? Är det "samma samma" eller nytt blod in i stiftelsen ? Tycker ni att han tillför något?
Internet Sweden är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat