Citat:
Originally posted by Viktor@Jun 6 2003, 12:50 AM
Citat:
För, vem skulle hosta NSF hemsida om man inte är en Nazist själv? (typ)
|
Jag hade gjort det...
Tillförde inte så mycket till debatten där kanske men jag stör mig på sådana kommentarer. Det sorgliga är väl att folk tänker som du, "han åker på samma buss som en nazist, då är han säkert en nazist. skit i att fråga honom"
|
Faktist så hade det inte stört mig ett enda dugg heller, För vad gör det om webb platser som inte tycker om varandra ligger på samma server. Tillsammans med ca 240 andra som dom inte ens vet vad det är. Så länge jag får vad jag betalar för så skulle det kvitta mig om så självasta Hitler bode i servern.
Men nu tycker jag vi kan lägga ner just den här diskussionen och prata om något som känner att jag inte riktigt har förståt. Nämligen detta med domäner
Som jag förstått det är det alltså lagligt att jag surfar in på godaddy.com och registrerar en domän, sedan ändrar jag bara ägarinformationen på domänen till den som min kund hade beställt. Eller har jag misstagit mig?.
Den här tråden börjar bli en av dom längre här på WN eller har jag fel?