Visa ett inlägg
Oläst 2006-09-13, 13:13 #67
hubberts avatar
hubbert hubbert är inte uppkopplad
Bara ett inlägg till!
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 1 885
hubbert hubbert är inte uppkopplad
Bara ett inlägg till!
hubberts avatar
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 1 885
Jaja vi kan alla flytta till Stockholm då och åka kommunalt. Fast å andra sidan så kan vi lika gärna bo kvar på landet. Den gröna skatteväxlingen kommer se till att företagen flyttar ut så det är sak samma var vi bor. Det har ju redan börjat pga av elpriserna.

Men den riktigt stora miljöboven här är flyget där skulle man lägga på ytterligare straffskatt så att folk inte flyger så mycket. Den senaste straffskatten var alldeles för låg. Att flyga är ett onödigt färdsätt, finns bussar, tåg och båt. Och varför skall man ha bråttom?

Men jag ser att du svalt miljömupparnas argument med hull och hår. Någon som helst form av eftertanke eller andra källor om vad som egentligen händer verkar du inte kunna ta till dig.
hubbert är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat