 |
Klarade millennium-buggen
|
|
Reg.datum: Feb 2004
Inlägg: 3 267
|
|
Klarade millennium-buggen
Reg.datum: Feb 2004
Inlägg: 3 267
|
Man kanske inte ska kasta skit på någon så, det ska man inte göra för det är mycket bra att fler program finns som skapar lite konkurrens i Sverige vad gäller affiliate.
Men man får lite mindre betalt, dek kan nog stämma. Jag blev lite förvånad över Affiliators egna program, där de betalar 150 kr per att skaffa en ny affiliate. Det man missar där, då vi är vana med annat, är att man inte får betalt för att värva en affiliate, den affiliate ska ha tjänat in minst 300 kr innan du får betalt och det är inte så bra för oss men klart bra för Affiliator.
Jag får iaf 10 ggr mindre pengar per dag hos affiliator än hos double, varför vet jag inte för länkarna är lika synliga. Men ska tilläggas att jag har varit med i endast 3 dagar.
/David
|