Visa ett inlägg
Oläst 2006-09-03, 23:35 #23
jonny jonny är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Sep 2003
Inlägg: 6 941
jonny jonny är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Sep 2003
Inlägg: 6 941
Skandinavien, jag förstår att du är upprörd, men tänk på att vårda språket, framförallt på din hemsida. Din kritik blir mer effektiv i det fallet.

Att du utlovas ett evighetskonto - även om det är en konstig åtgärd i mina ögon - är kanske inte värt så mycket om det ändå inte fungerar. Fokusera på att få upp webbplatsen på ett nytt webbhotell. När allt fungerar som det ska kan du börja diskutera skadestånd med Theland.

Efter lite letande hittade jag Thelands allmänna villkor där majoriteten av paragraferna har exakt samma lydelse - ord för ord - som de allmänna villkor Sajthotellet tillämpade 2001-2004. I och med att verksamheten ombildades till aktiebolag upprättade vi också nya allmänna villkor.
jonny är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat