Visa ett inlägg
Oläst 2006-08-19, 10:13 #7
RickardPs avatar
RickardP RickardP är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jun 2004
Inlägg: 515
RickardP RickardP är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
RickardPs avatar
 
Reg.datum: Jun 2004
Inlägg: 515
Jag kör Pay & Read för kortbetalningar och tycker deras support och information varit väldigt bra, dem har ju däremot som nämnts ovan i tråden massa texter som är helt onödiga, men man får oftast svar på mail inom några timmar på vardagar helger tror jag är sämre.

Samport fungerar säkert väldigt bra också men har inte testat dem, bland annat för att jag har för mig dem har någon startkostnad medans Pay & Read kostar ingenting att starta upp med, däremot tar dem ju då lite % per betalning men tycker det fungerar väldigt bra. Kör deras API som också är väldigt lätt att hantera om man kan ASP eller PHP.

Du hade redan bestämt dig men jag ville bara säga det att Pay & Read fungerar väldigt bra också i alla fall för kortbetalningar.
RickardP är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat