Citat:
Originally posted by JohanH@Jun 21 2006, 22:01
för oss som belånar kan det vara intressant att veta att dom också har sänkt kreditgränsen till 4500kr + moms (eller något liknande).
Det sjuka med ACME är att dom ALDRIG informerar om vilka förändringar som görs. Det går heller inte att kolla hur många som nekas köp genom Acme (vilket t ex Kreditor gör). Samma sak när det tjänster ligger nere.. det enda sättet att förkomma sina kunder är att konstant ligga och göra testordrar (vilket naturligtvis inte är ett alternativ).
|
Det går, men du får hacka i deras modul. Och logga själv , vilka köpa som nekas. Vi kommer börja göra manuellt bedömning, deras system suger just nu, dom har pratat om att göra kriteriumen. Men jag kaninte fortsätta förolämpa mina kunder med "Ej kreditvärdig" bara för Acme inte klara av få någon ordning på sina grejer.
Mej veteligen lever vi i ett land där man till lämpar marknads ekonomi, där dom starka överlever och dom svaga skall bort. Acme är svaga.