Visa ett inlägg
Oläst 2006-07-06, 00:45 #9
Bengts avatar
Bengt Bengt är inte uppkopplad
Supermoderator
 
Reg.datum: Nov 2003
Inlägg: 667
Bengt Bengt är inte uppkopplad
Supermoderator
Bengts avatar
 
Reg.datum: Nov 2003
Inlägg: 667
Citat:
Originally posted by Danski@Jul 3 2006, 20:56
Kändes som en liten onödig moralpredikan det där inlägget ;-)

Folket här om någon borde veta ett och annat om att rikta sin annonsering.
Jo, det var lite provokativt kommenterat av mig (du lät ungefär som kvinnor 30-50 var hitresta från Venus och stöpta i samma form).
Om du faktiskt ska rikta annonseringen mot kvinnor från 30 år till 50 år utan några ytterligare kriterier så får du problemet att de hittar du faktiskt utspridda nästan överallt.
Som jonny frågade:
Citat:
Vad är det du säljer?
Vi tror alltså att du egentligen vill rikta dina annonser mot kvinnor mellan 30 och 50 år som har ett visst intresse. Om du vill rikta annonserna mot kvinnor 30-50 som är intresserade av knyppling så är det en helt annan sak än att rikta mot kvinnor 30-50 i gemen.
Men visst, en viss överrepresentation kan man ju räkna ut att de har på vissa webbplatser, och det har du ju som sagt fått tips om.

/Bengt
Bengt är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat