Citat:
Originally posted by Alexa@Jun 28 2006, 15:03
Zoran - där är du verkligen ute och cyklar! Att ligga först behöver inte betyda att de är bäst. Kolla in några av alternativen på fösta sidan på "Sökmotoroptimering" där ligger bland annat företag som fått kunder utkastade. Om du tycker att de är bäst så får du mer än gärna anlita dem!
Många av de nya företagen i branchen har bättre metoder när det gäller sökmotoroptimering, än vad några av de gamla, stora företagen har. Anledningen att de inte ligger på första sidan är just för att de är nya och bland annat inte hunnit bygga upp sitt PR ännu!
Micke z - tyvärr har jag inte hört talas om dem, men mitt tips till dig är att plocka in offerter från olika företag och be om en optimeringsbeskrivning. Så länge de inte gör något oetiskt, så är de säkert helt OK.
|
Ptja, att deras kunder blev utkastade kan ju också tyda på att deras syn på sina kunder inte är exemplarisk. De kanske väljer att använda metoder de själva inte skulle våga på sina siter. Så klart, då är de inte att föredra. Fast det går inte att sticka under stolen med att de klarar att hålla sig själva på topp, vilket ändå kräver en del kompetens och skicklighet.