Visa ett inlägg
Oläst 2006-06-12, 17:43 #171
chowchow chowchow är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jun 2006
Inlägg: 62
chowchow chowchow är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jun 2006
Inlägg: 62
Vad skulle vara allvarligt fel? Någon påstod allvarligt att det var min översta kroppsdel. Men den diagnosen tror jag inte på. Jag råkar faktiskt mycket större erfarenhet än det kanske kan verka. Jag tyckte att uttrycket "en tveksam kund till PRQ var fiffigt. Jag visste att de skulle misstolkas. Som potentiell kund är jag mycket tveksam till PRQ pga deras samröre med TPB. Jag säger inte jag är kund - det är något helt annat. Detta tror jag att vi kan komma överens om.

Jag tänker inte tala om vem jag är. Du har inte talat om vem du är. Gottfrid har talat om vem han är och det hedrar honom. Ingen annan har sagt vem den personen är, så varför skulle jag göra det. Jag är inte Pär Brumark - det är jag säker på för min hustru kallar mig Peter. Det är precis samma förnamn som den fjärde personen i TPB har. Han vill inte heller avslöja sitt efternamn, så varför skulle jag göra det.

Är TPB ett privat företag? Det var i alla fall en nyhet för mig. Jag trodde inte att TPB var en juridisk person över huvudtaget. Nu säger du att det är ett privat företag. Men då finns det ju bokföring och annan ekonomisk information att ta del, vilket då kommer att göras.

Det var spindel som stod för kraschen inte jag och jag är inte Spindelmannen heller. Jag får väl tacka honom för att återge mitt långa inlägg på en annan site. Det tackar jag för. Jag kunde inte ha gjort det bättre själv.

Det finns alltså ingen israel som heter Daniel Odet och som har kopplingar på olika sätt till TPB. Det vet du säkert? Varför har inte någon i så fall talat om det för dem som frågat? Det är faktiskt inte enbart jag. Hur kan du veta att denna person inte har någon koppling till TPB? På vad sätt är du involverad i detta? Eller spekulerar du precis som jag gör.
chowchow är inte uppkopplad