Citat:
Originally posted by tydal@Jun 3 2006, 15:00
Officiellt går det inte eftersom det är så bökigt då Internet Explorer inte är ett fristående program utan en del av operativsystemet. Lite googling visade dock att folk har lyckats ha exempelvis femman och sexan samtidigt genom att modifiera dessa, men jag kan inte hitta någon som tagit sig an sjuan än.
IE7 ska ju vara bättre på att följa standardarna är det sagt, så förmodligen är det inte så mycket att testa där utan sidorna kommer troligen att visas korrekt. Men IE6 däremot är ju speciell, så jag tror nog det är vettigare att skippa sjuan än så länge.
|
Ja okej, för när man tittar så tolkar 7:an sidorna annorlunda om man jämför med 6:an, men de borde gå att köra 6 och 7 som två vanliga program på samma dator, som vilket annat program som helst..?