Ämne: Dmoz
Visa ett inlägg
Oläst 2006-05-10, 14:57 #22
Gustavs avatar
Gustav Gustav är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 3 171
Gustav Gustav är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
Gustavs avatar
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 3 171
Citat:
Originally posted by Mats@Dec 19 2003, 01:22
Citat:
För att lista din erotikshop så måste du gå till "Adult".
Är den svensk så gå till http://dmoz.org/Adult/World/Svenska/Shopping/
Det bojkottas absolut inte, endast separerat !
Tackar för infon, lite svårt att hitta rätt från startsidan tycker jag.

// Mats
Som du ser så står du redan med Mats.
Den här sidan är annars ännu svårare att hitta http://directory.google.com/Top/Adult/Worl...enska/Shopping/
Den finns, men det är inget som google skyltar med precis. Man kan inte ens komma dit via deras "riktiga" katalog.

----

Varför hälsar alla TjörnDesign välkommen? Han är ju inte precis ny. Jag begriper ingenting :unsure: Men ni välkommen tillbaks kanske? Eller vad har jag missat nu?

Vad gäller dmoz så är det väl en mycket bra och viktig länk. Men det finns säkert 100 andra ställen på nätet där man kan jaga minst lika viktiga och bra inlänkar. Helt beroende på vad man har för typ av sida.
Sen kan jag tänka mig att länken från dmoz är den viktigaste för Hans i alla fall. Kunderna vill säkert ha en länk därifrån, eftersom det är en av få kataloger som folk faktiskt känner till och vet har betydelse.
Gustav är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat