Visa ett inlägg
Oläst 2006-05-07, 03:55 #14
Gustavs avatar
Gustav Gustav är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 3 171
Gustav Gustav är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
Gustavs avatar
 
Reg.datum: Jul 2005
Inlägg: 3 171
Jag skulle gissa på att någon/några på Google Adwords har begått ett misstag. Förmodligen därför att den ena handen inte vet vad den andra gör. Ni fick ett godkännande efter att ni förklarat att den gamla ägaren inte finns kvar. Någon på Google gick med på era argument och godkände er, med andra ord. Sedan är det någon annan som nu har upptäckt att er sida tidigare varit avstängd. Och den personen tror sig nu bara göra sitt jobb genom att stänga av er igen. Utan att han/hon har den blekaste aning om att ni har fått ett godkännande.

Google försöker alltså inte lura er på pengar. Någon på Google tror sig istället ha gjort sitt jobb genom att upptäcka en skojare och därför stängt av er.

Att göra affärer med stora bolag är ungefär som att handskas med myndigheter. Man blir helt tokig. Och det finns aldrig någon som kan reda ut problemen, eftersom ingen har befogenheter att göra något överhuvudtaget (förutom att ställa till med mer problem då).

Det är verkligen synd att du inte sparade er tidigare mail-konversation. Jag tror tyvärr att dina chanser att få tillbaks pengarna är mycket små om du inte har kvar de mailen. Men stå på dig och var trevlig, så kanske det löser sig.
Gustav är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat