![]() |
Jag bad PRQ om att ge mig ytterligare en IP-address för 4,5 dagar sedan. Fortfarande inget svar och ärendet är varken påbörjat eller tilldelat någon person. Nu börjar det bli brådis eftersom jag behöver IP-adressen för helgens arbete. Har nån koll på hur lång tid det brukar ta att få svar i sådana här ärenden?
|
Fråga vilka kunder som helst vid PRQ hur snabbt något brukar ta .
|
När Egn.se hade server hos PRQ, så kunde man få vänta upp till 4 månader innan man fick svar... vi skulle få 10ipn... det tog 6 månader innan dom ens gjorde nåt men nu har vi bytt till ett mycket bättre ställe :)
|
Ett hett tips: Håll er borta från PRQ
|
Är det bara jag, men det verkar som att sedan razzian kom
aldrig PRQ på fötter igen.. För innan dess var det väl helt OK? Även om deras klientel kanske kunde ifrågasättas lite grann? |
Citat:
Då blir det till att återvinna IP-adresser i morgon då. Tack för hjälpen! |
Alltid fått svar max 1dag!
|
Citat:
IP-adresserna tog tid att få men jag fick dem till slut i alla fall. Det verkar inte som om sådana ärenden kommer ta tid framöver. |
Jag använder mig av PRQ:s vpn-tunnel (oh, himmelskt, fast ip hemma oberoende av isp :) ), och jag upplever dem som snabba, de gånger jag haft kontakt med dem via mail. Alltid svar inom ett dygn, om inte snabbare :)
|
Citat:
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:27. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson