![]() |
Jag har en sida som söker ett hotell. Databasen är just nu Mysql 5.0.33 och PHP5.2.1 så jag skullle vilja ha nått som är så nära dem som möjligt. Med den databas jag har så kan det bli strul om om hoppar till en tidigare version.
Så mina kriterier är att de ska ha PHP5.x och Mysql 5.x samt inte vara allt för dyrt. Och även ett bra stabilt webhotell. |
Jag använder Aleborg och är mycket nöjd. Där har jag PHP 5.1.6 och MySQL 5.0.27 men jag vet att det varierar lite beroende på vilken server man ligger på.
|
OK, tack för förslaget Wizkid. Nån som testat Patrikwebb(http://www.patrikweb.com/content/section/7/41/) De har grymma priser. Nån som vet vilka versioner de kör med samt om de är att rekommendera i övrigt?
|
Någon som vet vad Oderland.se kör med för versioner? De verkar vara rekommenderade ofta samt bra pris. Förutom på .se domäner. Men jag har redan tjackat en på loopia så..
|
Proinet kan jag rekommendera, mycket stabilt och bra att ha att göra med!
https://www.proinet.se Följande står på deras sajt som äger rum nu inatt: Citat:
|
senaste serverar
mysql 5.0.27 & php 5.2.0 |
Japp, det blir Oderland! Tack för hjälpen!
|
Citat:
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:19. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson