WN

WN (https://www.wn.se/forum/index.php)
-   E-kommers (https://www.wn.se/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   PayEx, hämta url till PDF för ledger-faktura? (https://www.wn.se/forum/showthread.php?t=1061420)

Vebut 2014-04-04 10:31

PayEx, hämta url till PDF för ledger-faktura?
 
Tänkte bara höra om någon vet om det går att hämta url'en till en PDF faktura skapat via PayEx Ledger (Alltså inte Invoice 2.0, Factoring)?

Om man hade använt Invoice 2.0 har man ju bara hämtat url'en via: http://www.payexpim.com/technical-re...nvoicelinkget/

Men detta borde inte fungera för den första typen av faktura då dokumentationen klart och tydligt säger det? Har inte testat ännu, väntar på svar från supporten angående lite aktiveringar, så är lite låst.

naak2803 2014-04-04 12:12

om jag kommer ihåg det hela rätt, så måste du ha ett seperat avtal för att kunna få ut fakturan på pdf via länk när du kör PayEx Ledger.

Vebut 2014-04-07 08:43

Ahh... Min förmodan var att det var något som inte fanns tillgängligt vanligtvis, ajja - får kontakta supporten och se om de kan aktivera det för mig.

Tack för svar!


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:14.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson