jensplan |
2013-09-25 19:25 |
Snart dags för en tävling, tjuvtitta på upplägget:
Hej!
Jag undrar hur bra facket är för t ex webmaster, cyklister, nyblivna pappor och massa andra folkgrupper med specifika intressen. För att få reda på detta tänkte jag dra igång en tävling.
Målet är att hitta folk som vill utvärdera Unionen under 3 månader. Man får nämligen pröva att vara medlem 3 månader kostnadsfritt. Förmånerna ingår under denna period -därför gäller det att komma igång och testa direkt!
Tävlingsuppgiften är att göra webbsidor med information om varför en viss målgrupp borde pröva ett medlemskap. Man kan exempelvis tipsa om att det finns kostnadsfri karriärcoach eller att man får rabatt hos Webhallen ;) Den som får flest medlemmar via sin sida vinner.
Min tanke är att alla sidor ska ha ett kommentarsfält, kanske via Facebook eller Disqus där de som testat kan skriva sina kommentarer. På så vis blir sidan även en samlingssida där man delar med sig av erfarenheter.
Precis som vanligt får man 1000 kr per ny medlem som registrerar sig inom 30 dagar efter klick. Men om man hör av sig till mig och berättar hur man ska få folk till sidan så höjer jag till 1200 kr. Den som vinner tävlingen får 1500 kr/medlem istället. Ersättningen gäller året ut.
Vad tror ni om detta?
Är det några som skulle nappa?
Hälsningar,
Jakob
Unionen
http://www.annonsering.se/unionen/
|