WN

WN (https://www.wn.se/forum/index.php)
-   E-kommers (https://www.wn.se/forum/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Är Wordpress och Paypal mer eller mindre standard? (https://www.wn.se/forum/showthread.php?t=1042430)

Jennie34 2010-06-08 00:29

Är Wordpress och Paypal mer eller mindre standard?
 
Jag tänkte sätta upp en löjligt enkel sida där jag endast säljer en vara (i två olika kvantiteter).

Jag har surfat runt lite här och på ett annat forum och det verkar som Wordpress med sin Wordpress e-commerce plugin kopplad till Paypal är lite av standard för de som vill lägga upp en väldigt enkel försäljningssida.

Så jag tänkte bara fråga om jag har fattat rätt, bör jag köra på detta? Eller finns det något ännu enklare sätt om man bara vill sälja en enda vara som jag missat?


Edit:
Att ta betalt med Payson betallänk verkar ju ännu lättare men det funkar väl bara i Sverige. Finns det någon liknande internationell lösning?

vco-systems 2010-06-08 08:20

Citat:

Ursprungligen postat av Jennie34 (Inlägg 20358541)
Att ta betalt med Payson betallänk verkar ju ännu lättare men det funkar väl bara i Sverige. Finns det någon liknande internationell lösning?

Paypal har samma/liknande funktion.


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:14.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson