![]() |
|
Logga 2 är nog bättre. Kanske.
Det ser rätt bra ut, men Y:et ser man lixom inte, så man tror att sidan heter Bling.se. |
hmm jo får göra den lite mörkare så den syns bättre.
Tack |
Tycker inte någon av dem var speciellt tilltalande, men om jag var tvungen att välja så skulle det nog bli alternativ 2.
|
Börja med att hitta de rätta färgerna, jag tyckte inte någon kändes riktigt riktig.
|
|
Citat:
|
a
Citat:
Edit: okej, hela texten i deep fried såg inte bättre ut. |
Citat:
|
Fick för mig att det var ett lätt modifierat deep fried du använde... Tydligen inte.
|
|
Jag tycker att den kan göras bättre, vet inte om du vill men starkare färger med lite "blink" effekter hade passat fint
|
Känns obalanserad och rörig på nått sätt, tycker du ska gå tillbaks till ritbordet igen.
|
Citat:
|
Hur skulle det se ut om du använde ett versalt G (med samma höjd som gemenerna). Jag tror att det blir mindre spretigt då?
|
Inga vackra färger.
|
För mycket luft i den. Testa ett lite fetare typsnitt och/eller flytta ihop bokstäverna mer (kerning).
|
Hej
vill tacka alla för deras input har lagt projektet lite åt sidan men ska införa lite ändringar. Mvh Diyar Samin |
Jag skulle prova att tjata upp den något inte ha den så utspärrad, det ser inte ut som Y till hör ordet, prova att knipa mellan "g och Y"
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:05. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson