![]() |
|
5$
|
Funderar på registera barkito.org, vill du köpa den av mig sen? :ph34r:
|
Varumärken, du kan knappast använda dem till någon inom media, tjänster och nöjen.
|
Citat:
|
Citat:
|
No offense, men så värdelöst med såna domäner.
|
Visar intresse om du har en massa type-ins på domänet :)
|
Citat:
Congratulations! The Web address tv3.nu is still available! Congratulations! The Web address ztv.nu is still available! |
Haha, vad är det här för någon mysko tråd nu då, säljer oreggade domäner?
|
Citat:
|
Reggade idag via loopia ...
Technical Information for ztv.nu Status: Active Incept date: 2006-02-03 05:35:00 Expiration date: 2007-02-03 05:35:12 |
Citat:
|
Om person 1 reggar en domän på Loopia så reggas den inte hos nunames förrän fakturan är betald, så det går inte för person 2 att beställa domänen en gång till hos Loopia i väntan på att person 1 betalar. Däremot går det utmärkt att regga domänen direkt på nunames medan person 1 inte betalar hos Loopia.
Både ztv.nu och tv3.nu kunde reggas hos nunames fram till ca kl 10-11 idag när nån reggade dom. |
Citat:
|
Det är så det funkar. Beställer man en domän hos Loopia så reggar de den först när faktura är betald. Kreditkotsbetalning via nunames reggar domänen på minuten.
Så Kevin reggade domänen via Loopia och gick sen direkt hit för att sälja den. Fram till klockan 10-11 idag kunde vem som ville ha den direkt ha gått och köpt den direkt hos Nunames. |
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:12. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson