![]() |
Draknästet och Peter Wahlbeck
Någon som såg Peter Wahlbeck på draknästet? Här är vad som blev av iaf www.joyhook.nu Känns inte helt klockrent om du frågar mig ännu. Behöver nog utvecklas lite mer.
|
Om man köper en såndär produkt, hur länge kommer den finnas kvar på ens bil innan någon stjäl den? 1 vecka? Max?
You tell me. |
Fick han nån investering i skiten?
|
Citat:
|
Tragisk idé
|
I och för sig är jag ingen stor fan av Wahlbeck men roligt att han ändå gör något av sin idé. Han tror på den uppenbart även om det känns lite tveksamt.
|
Jag trodde att det var på skoj när han var där.
Om man får ha den kvar på bilen beror nog lite på var man bor i landet och var man brukar parkera. |
Jag är imponerad av alla som har en idé de tror på och vågar satsa :) go Wahlbäck!
|
Hur länge skulle man få ha kvar den om den satt på bilen.
|
Har han blivit inspirerad av Peter Griffin eller?
|
Jag vänder på er fråga: vem sjutton går runt och stjäl skitiga och oljiga gummi-gubbar? :)
|
Citat:
|
jag tycker idén var grym redan på draknästet, frågan är dock om peter wahlbäck & co är rätt team för att göra business av det?
|
Rolig men denna är bättre...
1 bifogad(e) fil(er)
Här är ett kulskydd som fungerar. En hängstropp som gör att skyddet inte försvinner när man krokar på något. (En god vän som tillverkar dessa)
|
Jag tycker Wahlbäcks idé var bra. Men det är inte tillräckligt "stor" för att locka riskkapital, det är ju uppenbart en idé som är lätt att kopiera av konkurenter.
Men jag skulle nog definitivt köpa en rolig kopp om han lanserar det "på riktigt". Han kan ju ha en uppsättning av roliga koppar och sälja skräddarsydda koppar samtidigt. Men det är väl som sagt kanske inte just Wahlbäck som ska driva idén vidare då han säkert har andra projekt som lockar honom mer. Men han har mitt fulla stöd att driva detta om han känner för det. |
Fanns det inte en liknande grej borta i USA som slog ganska rejält var väl till och med vissa stater som försökte förbjuda den då den ansågs "obscen" eller något?
Var iaf någon fin plast grej i form utav en tjurpung som man hängde på dragkroken eller hur det nu var. Var något år sedan jag läste en massa om det då jag såg att någon stat ville förbjuda dom. Mvh, Viper |
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:27. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson